Góry o zachodzie słońca
Ściana zimą
AKADEMICKI  KLUB  GÓRSKI
Małe logo Akademickiego Klubu Górskiego



Jak wstąpić do Klubu

Od ponad 35 lat Akademicki Klub Górski w Łodzi tworzą ludzie, których pasją są wspinanie, góry, przygoda i wolność. Z każdym rokiem Klub przyjmuje do swojego grona nowe osoby. Jak kiedyś filozoficznie zauważyła Aga-cka, do naszego Klubu można zostać przyjętym a nie "zapisać się" - jak do innych organizacji. Ta subtelna różnica stanowi kwintesencję członkostwa w AKG. Kryterium przyjęcia danej osoby do Klubu, oprócz zainteresowania górami i wspinaniem, jest też to, jakim się jest człowiekiem, kolegą, partnerem w górach itd.
Żeby zostać członkiem Akademickiego Klubu Górskiego w Łodzi, należy spełnić kilka wymogów formalnych. Zapewniam jednak, że warto należeć do AKG, bo to właśnie w tym Klubie można spotkać najfajniejszych ludzi i spędzić z nimi najwspanialsze dni w skałach, w górach, ale też i na co dzień.



Wymogi dla kandydatów na członka AKG:
  1. Ukończony kurs skałkowy (w szczególnych, uzasadnionych przypadkach Zarząd może zadecydować o przyjęciu kandydata posiadającego jedynie kurs ściankowy);
  2. Przedstawienie rekomendacji (pisemnej lub ustnej) 2 członków wprowadzających (będących członkami zwyczajnymi AKG);
  3. Złożenie do Zarządu podania, wraz z uzasadnieniem chęci wstąpienia do Klubu;
  4. Stawienie się na rozmowę wstępną przed Zarządem;


Po wypełnieniu tych "strasznych" wymagań i pomyślnym przebrnięciu przez krzyżowy ogień pytań Zarządu, osobnik zostaje przyjęty przez Zarząd w poczet członków AKG. Teraz wystarczy już tylko:

  • wypełnić ankietę członkowską (do pobranie w klubie),
  • dostarczyć 2 zdjęcia (format legitymacyjny),
  • opłacić wpisowe 50 PLN,
  • uczcić okoliczność przyjęcia do Klubu wraz z całą wspinaczkową bracią! 


Składki członkowskie

50 PLN składka normalna
30 PLN składka ulgowa - przysługuje uczniom i studentom

W przypadku niepłacenia składek, po 3 latach osobnik zostaje skreślony z listy członkowskiej AKG. Reaktywowanie się w prawach członka oznacza konieczność uiszczenia równowartości trzykrotnej składki lub 100 PLN.

Przypominamy, że składki można też wpłacać bezpośrednio na konto Klubu:

65-1240-3028-1111-0000-2822-2866

Stemplowaniem legitymacji zajmuje się skarbnik - Stanisław Rabiega, uchwytny w czwartki w Klubie lub przez Pawła Pustelnika.

AKG  Łódź 90-062  ul. Piotrkowska 132  tel. 636-35-43  klub@akglodz.org